Adnan AKAR

  adnanakar

  Adnan Akar, 1961 Yılında Samsun’da doğmuştur. 1985 yılından itibaren başladığı herbal araştırmalarını alternatif destek yöntemleri yönünde  geliştirmiştir. Bu sırada iki aktariye işletmiş, eş zamanlı olarak da, 20 yıla yakın bitkilerin faydaları üzerinde araştırmalar yapmıştır. Özellikle aktariye işletmeciliği sırasında insanların sorunlarını ve ihtiyaçlarını daha yakından tanıma fırsatı bulmuştur. Buna bağlı olarak bitki ekstraksiyonu prensiplerini incelemiş ve geliştirmiştir

  Adnan Akar, Hayatını bitkisel ürünlerin en doğru şekilde üretilebilmesine ve ciddi şekilde fayda sağlayabilen ürünlerin, sağlık sorunları yaşayanlar tarafından kullanabilmesine adamıştır. Bu şekilde Türkiye’de gerek fitoterapi gerekse medikal camiadan olup ta rant elde ederek halkı sömürenlerin önüne geçebilmeyi hedeflemiştir.

  İmmu-Nat’ın Kuruluşu:
  2007 yılında Bodrum Yalıkavak’ta, Türkiye’nin ilk bitkisel ilaç üretim tesisini kurdu. İmmu-Nat Bitkisel İlaç ve Doğal Sağlık Ürünleri tesisi, akademik kadrosu ile şifa değeri yüksek ve medikal alanda kullanılabilirliği olan sıvı ekstraktları üretmeye başladı.

  Doktorlar ve Eczacılarla ortak çalışmalar:
  İmmu-Nat tarafından üretilen sıvı ekstraktlar, dünya genelinde yapılmış olan klinik ve laboratuvar çalışmaları ile desteklenerek Türk eczacıları ve hekimleri tarafından kabul gördü.

  Ve ilk kez bitkisel sıvı ekstraktların tedaviyi destekleyen yönleri hayata geçirildi.

  Ekstraksiyon teknolojisinin öncüsü:
  İmmu-Nat, kendi geliştirdiği ekstraksiyon teknolojisi ile dünyada ilk kez, 8 bitkinin likit ekstraktını Türkiye’de üretti.

  Tüm dünyada, Curcuma longa bitkisi üzerinde 5000’den fazla araştırma yapılmıştır ve tüm bu araştırmalar, kanser başta olmak üzere birçok hastalığın tedavisini olumlu yönde etkilemesi üzerinedir. Ancak, 2011 yılına kadar bu bitki kökü, dünyada sıvı ekstrakt olarak üretilememiş, bilinen tüm ekstraksiyon yöntemlerinden sonuç alınamamıştı.
  İmmu-Nat, Türk mühendis, kimyager ve teknik kadrosu ile 3 yıl bu proje üzerinde çalışarak faz3-A2 adlı yöntem ile Curcuma longa’nın (Zerdeçal Kökü) sıvı ve içilebilir ekstraktını üretmeyi başardı.

  Adnan Akar ve İmmu-Nat Bitkisel ekstraktları ,Türkiye’de bitkisel anlayışa yeni bir yol inşa ederek, ilgili tüm sektörlere katkı sağlamıştır.

  belgeler


  Türkiye de bir ilk:

  Bu çalışmalarından dolayı İmmu-Nat,  2012 yılı Güvenilir Gıda Zirvesi Organizasyonu’nda “Tüketici Memnuniyeti” ödülüne layık görülmüştür. Türkiye’de ilk kez bir bitkisel taraf, böyle bir ödül almıştır.

   

  Eczacılara Destek (Güvenilir Ürün Tedariki):
  Yasal düzenlemeler gereği, bitkisel ürünlerin eczacılar tarafından satılması ve anlatılması zorunluluğu getirildikten sonra, TEB II. Bölge Ankara Eczacı Odası Ürgüp’te Bitkisel 2012 Sempozyumu’nu düzenleyerek, tüm eczacıların bilgilendirilmesi organizasyonunu gerçekleştirmiştir. Bu organizasyonda, tecrübe ve kalitesinden dolayı ana sponsorluk, İmmu-Nat’a sunulmuş ve organizasyon İmmu-Nat ana sponsorluğunda gerçekleşmiştir.

  2013 yılı Şubat ayında, Samsun’da gerçekleştirilen Orta Karadeniz Eczacılık Sempozyumu’nda, Ordu ve Samsun eczacılarının daveti üzerine İmmu-Nat, sempozyuma sponsorluk yaparak katkı sağlamıştır.

  AdsızOnkoterapi ve Fitoterapi Başarısı:
  İstanbul ve Bursa başta olmak üzere, bazı Tıp merkezleri ve Onkologlar ile bir çalışma başlatarak, özellikle Türk kanser hastalarının kullanması gereken bitkisel ürünlerin belirlenmesi görevini üstlenmiş ve uzman kimyagerleri ile beraber Fitoterapi Kliniği açılmasının öncülüğünü yapılmıştır.

  XP S6’nın AB macerası – Türk Başarısı:
  İmmu-Nat’ın üretmiş olduğu XP S6 adlı ürün, Türkiye’de geliştirilmiş ve üretilmiştir. XP S6, Avusturya SGS analizleri sonucunda, Almanya’da bulunan DakKs Akredite Laboratuvarları tarafından analizleri yapılmış, Alman Tüketiciyi Koruma ve Gıda Güvenliği Kurumu tarafından 5 endikasyonda onaylanarak, ürün sicil kaydı yapılmıştır.

  XP S6, Alman kurumları tarafından; stres, enfeksiyon, yüksek kolesterol, diyabet ve yüksek tansiyon sorunlarında destekleyici ürün olarak kabul edilmiş ve 1.sınıf preparat ünvanı almıştır. Türk bitkisel tarihinde ilk kez böyle bir başarı elde edilmiştir. XP S6, Almanya’nın yanında Azerbaycan, Irak, İran, Ürdün, Lübnan ve Dubai ülkeleri tarafından da talep görmektedir.

  1-4 finalllMilli Ürün Geliştirme Projesi:
  Adnan Akar’ın son geliştirdiği ürünlerden birisi de Osmanlı Kök Şurubu Ekstresi’dir. Bu ürün, Osmanlı Dönemi hekim başları ve kökçü başlarının çalışmalarından, kabiliyetlerinden ve günümüz kimyasal araştırmalarından yola çıkılarak modernize edilmiştir.
  Dünyada sürekli yenilenen ve mutasyona uğrayan virüsler birçok ilaç ya da antibiyotiğe karşı direnç geliştirmişlerdir. Ancak, bitki köklerinden elde edilen Osmanlı Kök Şurubu Ekstresi’nin kuvvetli dezenfektan özellikleri karşısında farklı bir sonuç ortaya çıkmıştır. Türkiye’de tasarlanan ve üretilen Osmanlı Kök Şurubu Ekstresi bir milli üründür.

   


  Devlet Desteği:gekalogo
  İmmunat Bitkisel İlaç ve Doğal Sağlık Ürünleri olarak, yurt içinde yapmış olduğumuz çalışmalar ve özellikle Ege Bölgesin’e yaptığımız katma değerlerden dolayı Sanayi ve Kalkınma Bakanlığı’na bağlı Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) tarafından makina ve ekipman desteğine layık görülmüştür.

   

  Tel: 0252 385 24 04
  Tel: 0252 385 26 27
  Gsm: 0549 385 24 04
  E-mail: info@immunat.com.tr
  Web: www.adnanakar.com
  Adres: İmmunat Doğal Sağlık Ürünleri Ltd. Şti. Atatürk Cad. No:29 Yalıkavak / Bodrum / Muğla / Türkiye